Tylko dzięki wysokowydajnemu sportowemu układowi hamulcowemu w połączeniu z dużą mocą i sportowym zawieszeniem można osiągnąć idealną syntezę dynamiki jazdy i aktywnego bezpieczeństwa.

6-tłoczkowy, wysokowydajny sportowy układ hamulcowy HEICO wyznacza standardy w zakresie precyzyjnego hamowania i stabilności. Zaciski hamulcowe zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej sztywności, wykonane są z wytrzymałego aluminium lotniczego, co zmniejsza masę nieresorowaną o imponujące 2,5 kg na każdy zacisk hamulca co poprawia dynamikę jazdy w porównaniu z już bardzo dobrym układem hamulcowym Polestar.

Wraz z dużymi, perforowanymi i wentylowanymi tarczami hamulcowymi o średnicy 396 milimetrów, stalowymi elastycznymi przewodami hamulcowymi i dostrojonymi sportowymi klockami hamulcowymi, zapewnia szybką, mocną i dobrze kontrolowaną reakcję oraz skróconą drogę hamowania. V60 T6 Recharge (z pełnym bakiem i identycznymi oponami Pirelli P Zero) zatrzymuje się po imponujących 33,3 metrach przy pełnym hamowaniu od 100 km/h i zwalnia do 1,36 g na szczycie. Porównywalne wartości serii to 37,8 metra i 1,33 g.

Znacznie większa średnica i grubość tarczy hamulcowej w porównaniu z seryjnymi, więcej otworów krzyżowych (każdy wstępnie odlany otwór jest ponownie nawiercony i pogłębiony, co ma korzystny wpływ na przepływ). Tarcze są hartowane termicznie i odpuszczane. Złożona konstrukcja tarczy hamulcowej zwiększa powierzchnię o około 80%. To znacznie obniża temperaturę tarczy hamulcowej, a tym samym również jej zużycie. Jednocześnie zwiększa to stabilność.
Zaciski hamulcowe wykonane są z wysoko wytrzymałego i hartowanego aluminium lotniczego, twardo anodowane i trzykrotnie powlekane w kolorze niebieskim HEICO

Zestaw zawiera 2 przednie zaciski hamulcowe w kolorze HEICO Blue, perforowane i wentylowane od wewnątrz przednie tarcze hamulcowe, przednie sportowe klocki hamulcowe, stalowe elastyczne przewody hamulcowe z przodu i z tyłu, zestaw montażowy

Montaż jest analogiczny do standardowego zestawu hamulców. Prawidłowe docieranie układu hamulcowego zgodnie z naszymi instrukcjami jest warunkiem ewentualnych późniejszych roszczeń gwarancyjnych i gwarantuje najlepszą możliwą skuteczność hamowania i jego żywotność.

Istotne szczególy:

 

Montaż tylko w połączeniu z felgami aluminiowymi HEICO SPORTIV H7710220B lub H7710220TM. Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży przed złożeniem zamówienia.
Odgłosy hamowania mogą wystąpić w różnych warunkach z powodu wytrzymałych materiałów. Jeśli są one tymczasowe lub sytuacyjne, nie stanowią problemu z bezpieczeństwem lub jakością. W większości przypadków można wyeliminować hałas przy prawidłowym hamowaniu.
Ze względu na zwiększone tarcie układu hamulcowego powstaje więcej pyłu hamulcowego. Ważne jest, aby regularnie usuwać pył hamulcowy poprzez mycie pojazdu lub kół, aby zapobiec jego przypaleniu do powierzchni felgi.

Nr katalogowy: H5100625